Ciekawe aplikacje mobilne

5 stycznia 2020

Dawno już minęły czasy, gdy telefon komórkowy służył wyłącznie do wykonywania połączeń, wysyłania smsów i zabawy w proste gry. Obecnie urządzenia mobilne to potężne komputery w miniaturze, które wykorzystujemy w wielu aspektach życia. Przedstawiamy listę kilku mniej znanych ale bardzo ciekawych i użytecznych na co dzień aplikacji do ściągnięcia na telefon:

aplikacje mobilne

Evernote

Aplikacja służy do robienia notatek lub skanowania zapisków zrobionych odręcznie. Pozwala na dodawanie zadań do zrobienia, zdjeć, obrazów, stron internetowych i dźwięków oraz ułatwia ich późniejsze odnalezienie. Evernote synchronizuje się na kilku urządzeniach, dzięki czemu możesz zacząć pracować na jednym urządzeniu, a kontynuować na innym. Aplikacji używać można jako terminarza w pracy, planowania wydarzeń i organizacji. Dzięki funkcji przypomnienia, program wyśle powiadomienie w ustawionym przez Ciebie czasie. Notaki wyświetlić również można w prezentacji lub sprawnie zapisać do pliku PDF.

Pan Paragon

Pan Paragon pozwala pozbyć się probelmu portfela przepełnionego kwitkami – jest to łatwa w użyciu aplikacja, która pozwala na szybkie skanowanie paragonów, z których skorzystać można na wypadek ewentualnej reklamacji. PanParagon gromadzi dowody zakupu w jednym miejscu, a następnie segreguje je wg kategorii i przygotowuje miesięczne statystyki, co pomaga w planowaniu miesięcznego budżetu. Dodatkowo w przypadku zeskanowania paragonu zakupionego sprzętu elektronicznego, program przygotuje najlepszą opcję ubezpieczenia. Umożliwia również przechowanie wszystkich kart lojalnościowych w jednym miejscu, a dzięki automatycznemu odczytowi danych przypomina o kończących się gwarancjach.

App Lock

Aplikacja, za pomocą której można ograniczyć intruzom dostęp do programów zainstalowanych na smartfonie, a także do wybranych zdjęć, filmów oraz do opcji usuwania aplikacji. Wstępna konfiguracja App Lock jest bardzo prosta – wystarczy ustalić wzór odblokowania programu oraz podać adres e-mail do tworzenia kopii zapasowej. Ma również wbudowany wirtualny sejf do przechowywania wybranych plików. Ciekawą opcją jest zrobienie zdjęcia nieupoważnionej osobie, która spróbuje odblokować nasz telefon. Oczywiście warto zatroszczyć się o ochronę urządzeń mobilnych poprzez wykorzystanie usługi VPN, która zmienia moje ip i w ten sposób dodatkowo zabezpiecza telefon przed atakiem intruzów.

Wunderlist

Inteligentny terminarz dzienny w formie listy rzeczy do zrobienia. Pozwala na tworzenie listy zakupów dla rodziny, listy zadań do wykonania, listy kontrolnej planów urlopowych dla jednej osoby lub grupy ludzi – w ostatnim przypadku każdy z uczestników może dodawać swoje komentarze. Synchronizuje się między telefonem, tabletem i komputerem, dzięki czemu masz dostęp do swoich list z dowolnego miejsca. Do list dołączyć można zdjęcia, pliki PDF i prezentacje PowerPoint.

Booksy

Aplikacja służąca do rezerwowania wizyt, umawiania się na spotkanie u fryzjera, kosmetyczki, w spa, u lekarza, na masaż, manicure, dietę i trening. Automatycznie wyszukuje miejsca w Twojej okolicy i dopasowuje termin do Twoich preferencji. Zawiera również opinie innych klientów, porównywarkę cen i opcję szybkiej zmiany terminu lub rezygnacji z wizyty.

Yanosik

Nawigacja i sieć społecznościowa kierowców w Polsce. Asystent drogowy informuje o kontrolach policyjnych, fotoradarach, wypadkach, nieoznakowanych radiowozach, zagrożeniach i remontach drogowych, kontrolach Inspekcji Transportu Drogowego. Dodatkowo Yanosik wyposażony jest w funkcję wideorejestratora. Z funkcji ostrzegania korzystać można również za granicą, a aplikacja informuje także o fotoradarach stacjonarnych w niemal całej Europie.

7 weeks

Aplikacja do budowy nawyków pomagająca osiągnąć cele. Naukowcy uważają, że rozwinięcie nawyku lub pozbycie się starego trwa około 7 tygodni. Mechanizm jest bardzo prosty. Wybieramy jedną z przyjaznych szat graficznych, na której umieszczono 49 kwadracików. Każdego dnia kiedy udaje nam się wytrwać w postanowieniu stawiamy krzyżyk symbolizujący nasz sukces. Można też ustawić niestandardowe alarmy dla każdego nawyku z własną wiadomością głosową.

Autor: smart-style.pl
Smartstyle.pl - najlepszy sklep internetowy z akcesoriami GSM.
Skontaktuj się z autorem - napisz wiadomość.
Platynowa 19/16
80-041 Gdańsk
Phone: 506 717 110