Przegląd ładowarek indukcyjnych QI

22 października 2017

Bezprzewodowe ładowanie staje się coraz bardziej popularne. Większość nowych telefonów, które pojawiają się na rynku, wspiera standard ładowania indukcyjnego. A wszystko to dzięki rozwojowi technologii QI, z którą współpracują najwięksi liderzy rynku mobilnego.

Życie bez kabli

Największą udręką każdego użytkownika smartfona jest konieczność ładowania baterii.  Rozwój nowej technologii dąży do tego, aby proces ten był dla nas jak najmniej uciążliwy. Ważnym wydarzeniem były ładowarki Fast charge, które znacznie zmniejszyły czas ładowania. Jednak prawdziwym przełomem jest możliwość ładowania bezprzewodowego, które znacznie poprawia komfort korzystania ze smartfona. Ładowanie odbywa się bez szukania kabla czy gniazdka oraz niepotrzebnej plątaniny kabli. Aby rozpocząć proces ładowania, wystarczy położyć telefon na specjalnej podstawce. Ładowanie bezprzewodowe to najnowsza technologia wykorzystująca indukcję elektromagnetyczną. Qi to standard stworzony przez międzynarodową organizację WPC.

Kiedy można stosować ładowarkę QI

Aby można było korzystać z ładowania bezprzewodowego, urządzenie mobilne musi być do tego przystosowane. Jeżeli telefon z którego korzystasz nie wspiera ładowania indukcyjnego, to nic straconego. Wystarczy zaopatrzyć się w adapter wyposażony w moduł QI. W ofercie naszego sklepu posiadamy Adaptery QI Global Technology umożliwiające ładowanie indukcyjne. Wystarczy dobrać adapter do odpowiedniego modelu telefonu i umieścić go na baterii. Adaptery QI Global Technology są kompatybilne ze wszystkimi ładowarkami indukcyjnymi Qi.

 

Ładowarki indukcyjne bardzo dobrze sprawdzą się zarówno w domu jak i biurze. Siedząc przy biurku możemy odkładać telefon na panel indukcyjny obok nas i podnosić go w razie potrzeby w dowolnej chwili. Kupując ładowarkę bezprzewodową powinniśmy wybrać solidnego producenta, co gwarantuje utrzymanie podstawowych parametrów. Na rynku dostępnych jest wiele modeli o różnym kształcie i wyglądzie. Warto wybrać taką, która wtopi się w wystrój naszego otoczenia. Do wyboru jest naprawdę szeroka gama produktów jak Ładowarka Indukcyjna Global Technology Q3 ze wskaźnikiem LED czy Media Tech Wireless Charger Set.

QI Fast Charge

Standard ładowania indukcyjnego QI zmagał się z problemem jakim jest dłuższy czas ładowania w porównaniu do tradycyjnych ładowarek. Aby poprawić wyniki, została stworzona Technologia QI Fast Charge, która pozwala na jeszcze szybsze i wydajniejsze ładowanie smartfonów. Porównując standardowa ładowarka indukcyjna naładuje urządzenie od 0% do 100% w około 180 min, a bezprzewodowy tryb Qi Fast Charge zrobi to o 40% szybciej. Oczywiście powyższe wskaźniki dla różnych modeli telefonów będą inne, gdyż rzeczywisty czas ładowania zależy od pojemności baterii w telefonie.  Jednak dane  wskazują, że standard QI znacznie przyśpieszył. Żeby skorzystać z możliwości szybkiego ładowania telefon musi być do tego przystosowany. Bardzo dobrze z ładowaniem radzi sobie ładowarka Nillkin Magic Disk 3, którą wyposażono w funkcję Fast Charge. A dzięki skórzanemu wykończeniu wygląda niezwykle elegancko.

Indukcja w samochodzie

Standard QI to nowoczesny sposób na szybkie i bezproblemowe uzupełnienie energii. Dlatego ładowarki indukcyjne mogą być także mobilne. Przykładem jest Magnetyczna Ładowarka Nillkin. Montowana jest na kratkę od wentylacji w samochodzie. Wyposażona jest w magnes, dzięki któremu telefon utrzymuje się na ładowarce. Jeżeli telefon nie ma metalowej obudowy, lub jeżeli chcemy korzystać z ochronnego etui do telefonu, to w zestawie załączone są metalowe blaszki, które należy umieścić między etui a telefonem. Na rynku pojawiły się także obudowy, które wspomagają bezprzewodowe ładowanie. Etui do telefonu Samsung Galaxy S8 Magic Case posiada wbudowane mocne magnesy dzięki którym obudowa współpracuje z magnetycznymi ładowarkami QI oraz magnetycznymi uchwytami.

Popularyzacja ładowania bezprzewodowego sprawiła, że już nie tylko telefonia komórkowa korzysta z tego standardu. Tablety, zegarki, e-booki, aparaty oraz inne urządzenia są przystosowane do współpracy z ładowarkami bezprzewodowymi. Nie da się ukryć, że QI wprowadza nas w nową erę ładowania. Największe marki takie jak McDonald’s czy Starbucks zdecydowały się wprowadzić do swoich lokali nadajniki QI aby ich klienci mogli bezprzewodowo naładować swoje smartfony. W ostatnim czasie do sklepów Ikea została wprowadzona seria sprzętów zawierająca ładowarki indukcyjne. Liczba miejsc, w których można spotkać odbiorniki indukcyjne coraz bardziej się powiększa. Ładowanie indukcyjne staje się coraz bardziej popularne. Niewątpliwie góruje pod względem komfortu użytkowania, niestety przegrywa z czasem ładowania po kablu. Jednak pamiętajmy, że jest to dopiero młoda technologia i w najbliższym czasie na pewno was zaskoczy.

Autor: smart-style.pl
Smartstyle.pl - najlepszy sklep internetowy z akcesoriami GSM.
Skontaktuj się z autorem - napisz wiadomość.
Platynowa 19/16
80-041 Gdańsk
Phone: 506 717 110